Błędy przeszłości, teraz, później- czy to ma sens!?

(…) „bo ja w Twoim wieku tak nie miałam, trzeba było się słuchać rodziców, to co powiedzieli było święte”

„za dużo się pozwalało, nie goniło do roboty, to był błąd”

„masz ojca charakterek”

„nie masz szacunku” (gdy wyrażasz własne zdanie, niezgodne z ich poglądami)

Cytaty można mnożyć, powyższe to tylko naparstek który zapewne wiele razy albo przynajmniej raz nasi rodzice skierowali je pod naszym adresem, skarcili słowem i z wielkim rozgoryczeniem wypominali pretensje gdzie popełnili błąd.

Czy kiedykolwiek zastanawiamy się jaką moc mają słowa? czasem jest ono silniejsze niż fizyczny ból, który swoje piętno wywiera w nastoletnim i dorosłym życiu.

Będąc młodym człowiekiem, polegamy na dorosłych, ufając że to co robią jest dla nas dobre. Trudno sie z tym nie zgodzić całkowicie gdyż wciąż żyjemy 🙂 kwestie bezpieczeństwa etc.

Prawda jest bolesna, świat nigdy nie będzie taki sam jak 5, 10, 25 lat temu. Czas się z tym pogodzić, im prędzej tym lepiej.

Mając młodsze rodzeństwo widać ten dysonans gdzie przy niej czuje się jak mamut z Epoki Lodowca, dosłownie! przeraża mnie to i zawstydza jednocześnie. Ale mam pewne obawy czy poradzi sobie z problemami jakie szykuje dorosłe życie. Chcę wierzyć, że tak.

Jednak to już zweryfikuje czas.

Tłumiąc emocje w dziecku, strofując je czy na wstępie szufladkowanie w kategoriach to najgorsze co możemy dać swoim dzieciom.

Ile razy zdażyło Ci się powiedzieć: „nie wolno”? ja wciąż się na tym łapię, trudno w emocjach dobrać odpowiednie słowa, synu wybacz!

Wkraczając w dorosłość, niekoniecznie jeszcze rozumiałam kiedy ta granica powinna się zatrzeć między rodzicami, bo wciąż gdzieś z tyłu głowy miałam tę myśl, że oni mają rację (życiowe doświadczenie, szacunek do rodzica, czy obowiązek posłuszeństwa) czy też uniknięcie porażki. Osobiście uważam to za absurd. Z racji ewolucji nie zawsze to co było dramą w zeszłym roku, czy dekadzie to teraz jest to wciąż złe, przykłady? proszę bardzo: tatuaże, obcowanie z inną kulturą, chęci poznawcze, związki ze znaczną różnicą wieku, czy nowe technologie.

Będąc rodzicem widzę różnice jakich to ja nie chcę robić swojemu dziecku. On nie jest mi niczego winien, nie mam zamiaru obarczać go swoimi ambicjami czy kierować nim gdy osiągnie pełnoletność.

Jak cichy anioł za plecami dmuchający w skrzydła.

Moim złotem będzie to gdy i on będzie wolnym i szczęśliwym człowiekiem, spełniającym się w czymś co faktycznie on sobie obieże na drodze życia ku dorosłości.

Dojrzałość niesie za sobą bagaż doświadczeń, traum i sukcesów, z którymi trudno sobie poradzić gdy nikt wcześniej nas nie nauczył emocji, zachowań, reakcji. Dlatego dobrze jest mieć autorytet w postaci mentora, moim od niedawna jest Mateusz Grzesiak i Kamila Rowińska.

https://mateuszgrzesiak.com/

Dużym atutem współczesnego świata, człowieka jest fakt dostępności informacji darmowej, porad specjalistów, szkoleń osób którzy od lat budowali swoje doświadczenie współpracując i szkoląc setki, tysięcy ludzi. Mając otwarty umysł jesteśmy w stanie zdziałać cuda, czytając książki, biorąc udział w szkoleniach trenerów biznesu, motywatorów dużo daje.

Kamila Rowińska jest jedną z takich osób, autorka wielu książek m.in. „Kobieta Niezależna” sprzedanej w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy!

W ogromnym skrócie, Kamila w prosty ale dosadny sposób ukazuje, że niezależna kobietą może być każda z nas. Rozwój osobisty będzie dużym wsparciem dla mamy, siostry, przyjaciółki… uczy jak zarządzać swoim czasem, domowym budżetem, jak osiągać cele.

fot. by @laskolady.pl

http://rowinskabusinesscoaching.com/aff/niezalezna1/prezent/

Odbierz swój prezent od Kamili z powyższego linku całkowicie bezpiecznie i za darmo, przekonaj się sam/a.

Zrób ten krok, w milowej podróży zwanej życiem.

pozdrawiam

@laskolady.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s