Wybrać mniejsze zło

Wybrać mniejsze zło, a macierzyństwo!

Co to znaczy? wydawałoby się to bardzo prostą drogą na skróty, jednak to tylko mydlenie oczu i strata czasu. 

Nawyki, które miałyśmy przed narodzinami naszych pociech legły w gruzach, trzeba dzielić czas na dwoje lub troje ludzi. W takich sytuacjach zapominamy o racjonalnym myśleniu i chcąc sprostać wymaganiom wszystkich dookoła kopiemy sobie grób za życia…


Codzienne dylematy, począwszy od przygotowania śniadania dla rodziny po te większego kalibru. Każdy nowy dzień to kolejne poprzeczki, które jako matka muszę pokonywać. Jejku czasem mam ochotę krzyknąć na całe gardło: „Ja wysiadam” bo ile to zdrowia kosztuje. Sprzątasz mieszkanie, za chwilę widzisz wylany sok na podłodze, okruszki po jedzeniu są wszędzie, o zabawkach nie wspomnę. Salon to istne pobojowisko, które dopiero wieczorem odsłania swoją nagą płaszczyznę.


Organizacja siebie i swojego czasu to ogromna zaleta, której nie każdy jest w stanie ogarnąć na maximum. Jeśli jesteś w grupie tych 55% to chwała Ci. Pracując w domu 80% swojego czasu w tygodniu wydaje się, że nic nie powinno być problemem, przecież każdy z nas chciałby móc wykonywać swoje służbowe obowiązki z ciepłego łóżka, popijając kawkę z ulubionego kubka i słuchając przy tym relaksacyjnej muzyki.

Jednak obowiązki wobec dziecka są priorytetem w ciągu całego dnia i tygodnia, bo przecież nie powiesz dwuletniemu dziecku aby zajęło się sobą, wzięło sobie samo jedzenie z lodówki. Czy też cały dzień spędziło z tabletem w ręku dla odczepnego, to nie wychowawcze. Memy/obrazki z matką w roli głównej nabierają sensu, gdyż odzwierciedlają szczerą prawdę. Jesteśmy robotami zaprogramowanymi na opcję full time job, czyt. niezastąpione.

Ostatnimi czasy szukałam sposobu na to aby ułatwić sobie własne obowiązki, mieć czas na swój rozwój osobisty, bo jak to napisał Robert Kiyosaki w jednej ze swoich książek

„Czas jest jednym z najcenniejszych Twoich aktywów”.


Z kim tylko nie rozmawiam, to nikt nie ma na nic czasu, występują trudności w pogodzeniu swoich obowiązków w czasie. Co tak naprawdę kradnie nam ten czas? Każdy powinien odpowiedzieć sobie sam na to pytanie. 

Moje sposoby na uratowanie czasu!

☆ U mnie świetnie sprawdzają się Karteczki Rowińskiej, [czyt. @kamilarowińska.pl ] świetny sposób na podział obowiązków wśród domowników. Zaczęłam planować swój dzień z wyprzedzeniem jednodniowym, małymi kroczkami do celu… z czasem będą plany tygodni itd.

Czasem może trzeba się pogodzić z tym, że pewnych rzeczy nie udaje się nam przeskoczyć, być perfekcyjna jako matka, szefowa, czy żona itd.


Okres jesienno-zimowy i dzień staje się krótszy, czyli z automatu mamy mniej czasu aby wyrobić się ze wszystkim. To chyba zmora każdego z nas, biometr w tym czasie płata figle i zrzucamy winę na aurę, deszczową pogodę za oknem. Wytłumaczeń tysiące jednak ja mam na to swój sposób, nic specjalnego wręcz oczywista oczywistość,
☆ wstaję bardzo wcześnie 5.30 rano.

Mam czas na poranną toaletę, nawet i lekki makijaż jak mam na to ochotę, lub wiem, że będę musiała wyjść z domu w południe, wypicie kawy, spokojne przygotowanie śniadania dla siebie i syna.
☆ W planach są także medytacje i bieganie jednak jak wspomniałam małymi krokami. 

☆ Patent na zakupy, wiem że dla większości to zmora, supermarkety ogłupiają, dlatego nigdy nie idę tam głodna i bez dokładnej listy z zakupami i bez dziecka. Inaczej rachunek może przyprawić o nadciśnienie, a w konsekwencji poczucie winy no i stratę czasu. 

☆ Planując posiłki do pracy, staram się robić coś neutralnego na szybko np: owsianka czy sałatka, lub przygotowuje podwójną porcję na 2 dni z góry, opcja bez stresu, że się spóźnię. 

☆ Tankowanie samochodu, robię to dzień wcześniej. Przed planowanym dniem pracy lub ważnym wyjazdem.  

Przed ważnym spotkaniem staram się wyjeżdżać „5 minut” wcześniej, nie lubię być spóźniona, wolę poczekać niż borykać się później ze świadomością nie profesjonalizmu lub lekceważenia danej osoby. Szanujmy nasz czas i czas drugiej osoby, bo nigdy nie wiesz co musiał/a poświęcić aby spotkać się z Tobą. 


W najbliższym czasie jakim będziesz dysponować usiądź na spokojnie w miejscu gdzie jest Ci najwygodniej, skup się na swoich działaniach. Spisz na kartce które czynności możesz ulepszyć, lub całkowicie wyeliminować ze swojego życia. Najlepsze jest aby rodzina wspierała nas matki w domowych czynnościach w miarę możliwości tych osób, wiadoma sprawa!

Sfrustrowana matka to chodząca bomba, a przecież macierzyństwo ma być harmonią i przyjemnością w hierarchiach jestestwa.

Nauczmy się wybierać mniejsze zło… 

 

A jakie są Twoje metody na organizację swojego czasu? Podziel się w komentarzu i udostępnij jeśli podoba Ci się artykuł.

@laskolady.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 myśli w temacie “Wybrać mniejsze zło

 1. Seeker pisze:

  Przyznam szczerze, że ja niczego nie planuję. Zwyczajnie nie narzucam sobie niepotrzebnego, dodatkowego stresu. Są takie czynności w ciągu dnia, które i tak są ustalone z góry (szkoła, praca od-do, ewentualne umówione wizyty/spotkania). Póki w te ustalone odgórnie terminy uda mi się zmieścić, to resztą nie zaprzątam sobie głowy 😉 Lodówka pusta? Idę na żywca na małe zakupy. Bałagan w salonie? Opierniczę męża, że porozwalał ciuchy, a sama zasiadam do Netflix’a. Syn się nudzi lub dostaje kręćka przed tabletem? Proponuję mu grę planszową lub wyrzucam na dwór 😀

  Polubienie

 2. Link Sbobet pisze:

  Hey, I think your blog might be having browser compatibility issues.
  When I look at your blog in Ie, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up!
  Other then that, superb blog! agen bola

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s