Piękno. Fascynacja czy ślepa pogoń?

…Czym dla mnie jest piękno?

Jest to zależność wielu czynników, które się na to składają: harmonia, estetyka, kompozycja, kształt, osobowość, wrażliwość,… każdy odbiera bodźce na różne sposoby. Jestem wrażliwą kobietą i wzrusza mnie naprawdę wiele. Piękno jest tym czymś co zawsze wzbudza we mnie silne emocje. Buzia mojego dziecka, widok za oknem kiedy jest ładna pogoda chociaż deszcz też kocham, bo oczyszcza powietrze. Także moment kiedy przechodzę obok pobliskiej szkoły z dziećmi niepełnosprawnymi, myślami dziękuję Bogu za zdrowe dziecko i podziwiam rodziców tych dzieci i osoby, które zajmują się ich opieką na co dzień, bo to jest piękne.

To tylko niektóre z nich… Ale dziś chcę skupić się na kwestiach kobiecego piękna.

My kobiety, z natury już jesteśmy Afrodytą. Jednak ten kanon piękna gdzieś się zapętlił w tym wszystkim za daleko, tak mi się wydaje. Niestety my kobiety mamy ogromną wadę, nie potrafimy pogodzić się z upływającym czasem. Poszukujemy coraz to nowych rozwiązań, cud kremów, kosmetyków do pielęgnacji i makijażu z górnych półek w drogeriach, aż po zabiegi medycyny estetycznej. Nie mówię, że to złe, bo sama korzystam z usług kosmetyczki, pewne mankamenty zmieniłam i jestem zadowolona z efektu póki co. Jednak ten pierwiastek w środku nie odpuszcza. Kocham kosmetyki mam ich trochę, ale nie zrozumiem jednego!

Kobietki po parę-dziesiąt paletek z cieniami, pomadki we wszystkich kolorach tęczy, błyszczyki i maty, podkłady każdy z innej marki, tuszy itd. na co aż tyle? po co ta pogoń za nowinkami!? w przeliczeniu tego wszystkiego na pieniądze uzbiera się ładna sumka.

Pomijam tu blogerki modowe, influancerki bo one to dostają wszystko od tych marek jako prezenty reklamowe/pijarowe, aby zachwalić ich produkty na szeroką skalę poprzez swoje kanały na YouTube.

Wizażystki- to ich praca więc podziwiam ich zaplecze produktowe to jak najbardziej duży plus. Nasza lokalna sława. Ruda Maluje

https://www.youtube.com/channel/UC3L_yrxh45SfDac4_c20nCQ

Obnażam całą prawdę o mojej kosmetyczce. Chyba nie ma czym się chwalić, to uważam za swoje minimum i maximum, staram się nie ulegać modzie i manii kupowania nowinek. Bardziej wyprzedaży 😉

 1. tusz do rzęs + baza z Benefit,
 2. podkład Dior 010 Forever Undercover,
 3. puder w kamieniu mineralny proto-col,
 4. paleta cieni do powiek 4 odcienie Avon i Inglot 3 odcienie,
 5. zestaw do konturowania twarzy Rimmel Kate,
 6. róż Collection,
 7. korektor pod cienie pod oczami Rimmel,
 8. kredka czarna Avon True Colour,
 9. eye liner czarny Luxe Avon,
 10. pędzle,
 11. błyszczyk do ust Dior LipGlow Colour reviver Ball 001 Pink/ wazelina,
 12. odżywka do paznokci Selly Hansen Nail Rehab,
 13. Odświeżający żel antybakteryjny do rąk,
 14. Chusteczki nawilżające.

Na co dzień balsam na usta, a reszty kosmetyków nie używam praktycznie nic z tego zestawu makijażu, rzadko! jak już to nakładam tusz i puder mineralny (dla kolorytu cery) ale tylko jak wychodzę z domu. Kiedyś było to nie do pomyślenia abym nie zrobiła pełnego makijażu. Super, że Są filtry na aplikacjach: Snapchat, Instagram itp., które świetnie sobie radzą z upiększeniem twarzy. Moja cera się poprawiła odkąd daję jej oddychać!

Z pielęgnacją twarzy, tu już są tylko dwa produkty kosmetyczne, które poleciła mi je moja kosmetyczka. peeling 1-2 razy w tygodniu.

Nie znaczy to wcale, że wyrzekam się ich całkowicie, o nie! Nic co ludzkie nie jest mi obce, uważam że wszystko jest dla ludzi, powód jest zupełnie inny, trzeba umieć korzystać z rozsądkiem.

Jest moda na przedłużanie paznokci, włosów na głowie, rzęs, powiększanie ust, botoks, jak i bardziej inwazyjne zabiegi tj.: implanty piersi, liposukcja i dużo innych. Powiedzcie mi co jeszcze!!!?

Robiłam rzęsy w swoim życiu 2x pięknie to wygląda ale za dużo z tym zachodu, uzupełnianie co miesiąc to są koszty i całkiem nie małe, a szkodliwość jest znaczna w postaci braków własnych rzęs jeśli się to robi non stop… nie polecam! Lepiej w to używać olej rycynowy, o wiele tańszy i skuteczniejsze efekty.

Podjęłam się makijażu pernamentnego brwi i ust, to było ciekawe doświadczenie, nie żałuję drugiej wizyty, bo trafiłam na profesjonalistkę Panią Dorotę. Przeraża mnie fakt, że w ramach praktyki, świeżaczek po skończonym kursie 1 dniowym oferuje już swoje usługi za pół ceny, lub za zwrot zużytych materiałów. Porażka. Wybierajcie salon z głową po uprzednim sprawdzeniu rekomendacji w sieci. Może paznokci tak mniej szkoda więc spoko, dajcie szansę początkującej pani od manicure. Sama zaopatrzyłam się w zestaw hybrydowy SEMILAC i jako samouk z YouTube jestem zadowolona z własnej pracy.

Pamiętajcie ingerencja na twarzy wymaga już profesjonalizmu.

Oglądałam wczoraj vloga pewnej dziewczyny imieniem Ewa, pozdrawiam Cię, za Twój otwarty umysł i trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość. I byłam przerażona o skalę problemu, już nie chodzi o konstruktywną krytykę, lecz publiczny lincz nad osobami z nadprogramowymi kilogramami.

Zatrważające jest to, że dzisiaj już nikt nie akceptuje Rubensowskich kształtów kobiecości, liczy się szczupła sylwetka, a wszystko w imieniu panującego stylu bycia FIT . Instagram kipi po brzegi dietetykami, trenerami personalnymi, wszystko fajnie i wiem, że to jest dobre i nawet trzeba.

Ewa Chodakowska KOCHAM TO CO ROBISZ! JESTEM FANKĄ.

Jednak nie zapominajmy o czym w tym wszystkim chodzi. Trzeba umieć zaakceptować siebie, samemu chcieć się zmienić. Jeśli czujesz się świetnie w rozmiarze 36 czy 48 to wszystko super. Nie pozwól sobie w ten sposób zniszczyć własnej samooceny, pewności siebie, bo ktoś z góry mówi, że nadwaga to obrzydliwość.

Olać to, jesteśmy piękne bez względu na rozmiar. „Ukochoj się” jak to mówi Qczaj.

A jaka jest Twoja definicja piękna?

Jakie kosmetyki są Twoim nr 1 w kosmetyczce?

Podziel się w komentarzu i udostępnij jeśli Ci się podobało.

pozdrawiam,

@laskolady.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s