30-ste urodziny początkiem nowego rozdziału…

Dla większości Nowy Rok jest czasem kiedy są przemyślenia, nowe postanowienia, szybki rachunek sumienia i idealne cele na kolejne miesiące. Ja nigdy ich nie robiłam, może to błąd tkwiłam w starej rzeczywistości nieświadoma całej tej istoty życia. Powielając schematy dla spokoju, tylko czyjego? Punktem kulminacyjnym jest chyba przełom 2018 roku kiedy to przekroczyłam magiczną liczbę. Joanno, czas się ogarnąć!

Mając osoby, które wspierają to dużo daje…

Nasz tortUrodziny, jaki to fajny czas zwłaszcza, że spędzony w gronie przyjaciółek.

No tak jest powód do radości w końcu nie tylko ja kończę 30 lat. Na przestrzeni lat, każda z Nas już poszła własną drogą, mamy rodziny, pracę, obowiązki, po mimo tego zawsze zajdziemy chwilę aby porozmawiać, spotkać się.

Chociaż daleko ale sercem z Wami: Anna,Justyna, Lilia.
Dziękuję.

Mieszkam w Wielkiej Brytanii od 4 lat tu nawiązała się moja historia miłosna dzięki, której urodziłam pięknego synka, tu pracuję i żyję. Nachodzi mnie pewna refleksja dotycząca tej egzystencji, moja świadomość jako kobiety ewoluowała właśnie w tym magicznym momencie przekroczenia lat 30stu. Każdy ma swój czas na to aby dorosnąć czasem jest to dość wcześnie, nie mając nawet chwili aby zrozumieć siebie, wstępujemy w związki których do końca nie rozumiemy, a czasem dużo za późno staramy się budować relacje. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo, ale skończyły się lata gdzie jeszcze pieczę nad nami sprawowali rodzice, płaszcz ochronny ma datę ważności. Niestety albo Nareszcie.

Zastanawiam się codziennie patrząc w te brązowe oczy jak pomóc temu maluchowi, by nauczyć go dobroci, szacunku, praw naszych, jak ma traktować koleżanki i osoby starsze, a z biegiem lat swoją dziewczynę czy też żonę, jak ma żyć w zgodzie ze samym sobą i swoimi zasadami? Ktoś powie, że dwulatek nic nie zrozumie, masz jeszcze czas itp., jednak to nie prawda. On widzi wszystko, czuje emocje tak samo jak i ja, wróć! intensywniej i szczerzej gdyż my dorośli potrafimy świetnie maskować nasze uczucia. Nie potrafimy rozmawiać o emocjach, wstydzimy się rozmów o błędach, czy pragnieniach.

Czemu tak się dzieje? odpowiedź jest długa i trzeba pracować nad nią przez całe nasze życie, to nie jest schemat który możemy dopasować pod siebie, trzeba umieć to zrozumieć.

Świat zmienia się każdego dnia, to co było wczoraj już nie wróci, następuje coś nowego, z czym nie do końca my urodzeni w latach 80`tych jesteśmy w stanie pojąć, gdyż wpojone nam zostały zupełnie inne modele poprzez naszych rodziców, a im z kolei ich rodzice… skomplikowane, wiem ale do ogarnięcia. Rola kobiety się zmieniła na przestrzeni lat, chyba nie muszę przytaczać postaci z polskiej literatury.

Dziś jesteśmy wolne, możemy decydować o sobie, iść ramię w ramię z silniejszą płcią, w każdej dziedzinie życia. W rodzinie jest podobnie, a to co myślałam o moim idealnym życiu mija się z rzeczywistością, jak każda dziewczynka marzyłam o księciu z bajki, cudownej rodzinie i zadowolona z tego co przyniesie los. Czar prysł. Księcia nie ma, ale jest On- mój cudowny syn i jestem gotowa na zamiany. Dla siebie i dla niego.
Zaczęłam szukać, pytać siebie czego tak na prawdę chcę, z czym mi jest źle, co chcę zmienić i znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, w książce dr Mateusz Grzesiak [jest on wybitnym psychologiem] i autorem m.in. „Psychologia relacji, czyli jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami”  wyd. Helion.

To on podczas jednego  ze szkoleń online otworzył  mi oczy na poszczególne kwestie, jednak co w przeciągu godziny można się nauczyć? niewiele, dlatego zaczęłam szukać w jego zbiorach tego co mnie najbardziej interesuje na obecnym etapie. Nie będę tu  opisywać szczegółów bo to nie ma sensu, odsyłam Was do tej książki, bo warto!

Burzliwy czas, w którym trzeba się umieć  odnaleźć, być świadomym własnych decyzji i gotowym na konsekwencje, tak 30 lat za mną to nie przelewki. Ostatni dzwonek aby wziąć się w garść i myśleć o sobie w pozytywnych barwach. Czas na realizacje siebie. Liczysz się Ty, Ja tu i teraz, na zawsze…

Przeszłości nie zmienię, ale mam wpływ na przyszłość

Jeśli to czytasz zostaw po sobie ślad w postaci komentarza, chętnie poznam Twoje spostrzeżenia. Wymieńmy się doświadczeniami.

Ważne aby umieć szukać.

 

Laskolady.pl

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s